Polish Czech English French German Italian Russian Slovenian Spanish


WAŻNE TELEFONY

BIZNES

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY

mikroporady

LINKI

ekologia


sczepienia

logozwiazek

Pasieka E. Szymborskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 lutego 2011 08:54

Edmund Szymborski gospodaruje pasieką liczącą 70 rodzin pszczelich. Pasieka umiejscowiona jest w miejscowości Kornatowo (przy nieczynnej linii kolejowej Kornatowo - Chełmno).

argaiv1783

 

Właściciel zajmuje się pszczołami od 35 lat. Od 1982 roku zrzeszony w Polskim Związku Pszczelarzy (Koło Lisewo, Jabłonowo Pomorskie, Koło Chełmno, w którym piastował funkcję sekretarza).

 

W 1985 roku ukończył specjalistyczny kurs z zakresu gospodarki pasiecznej. W marcu 2006 roku otrzymał w uznaniu zasług dla pszczelarzy Brązową Odznakę PZP. Ponadto za wspieranie inicjatyw lokalnych m.in. promocji miodów z terenu naszej gminy otrzymał podziękowanie od Wójta Gminy Lisewo.

 

W lutym 2010 roku ukończył wspólnie z córką Moniką i synem Sławomirem szkolenie zorganizowane przez Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu uzyskując certyfikat w temacie „Zwalczanie chorób i szkodników pszczół” oraz „Organizacji pracy w sezonie pszczelarskim”.

 

Natomiast w 2012 roku wspólnie z synem Sławomirem ukończyli kurs w temacie „Prowadzenie pasiek metodami ekologicznymi” uzyskując certyfikat.

 

 

cer_3_mcer_2_m 

cer_3_mPan Szymborski regularnie uczestniczy w organizowaniu wszelkich uroczystości m.in. był współorganizatorem Wojewódzkiego Święta Pszczelarzy w Chełmnie.

 

Pasieka prowadzona jest pod nadzorem lekarza weterynarii, uzyskane miody poddawane są kontroli przez inspekcję weterynaryjną. Pszczelarz posiada pozwolenia sprzedaży miodu nr. 04045604 nadane przez powiatowego lekarza weterynarii.  

 

 

Kontakt:

Edmund Szymborski
Kornatowo 6/1 (bloki kolejowe)
86-230 Lisewo
tel. 604 87 1090
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Mapa dojazdu

 

Fotografie

 

 

Copyright Gmina Lisewo 2010
Webmaster: Lukass